Kolajenin Cilde Faydaları Nelerdir?

Vücutta fazla miktarda bulunan kolajen yaşlanma ve çevresel faktörlerden dolayı azalabiliyor. Kolajenin görevi dokulara esneklik vermek ve eklem, tendonları birbirine bağlamak. Bu sayede kasların ve kemiklerin birbirine tutunmasını sağlar. Bununla beraber kolajenin cilde faydaları nelerdir sorusunun en net cevabını sizler için bu makalemizde derledik.


Güçlü ve sağlam bir vücutta kolajenin varlığı çok önemlidir. Cilde, saça, kemiklere, dokulara ve kaslara faydalı bir proteindir. Kolajenin takviye olarak kullanımı sağlanabilir bunun yanında krem olarak da kullanabilirsiniz. Bu sayede cildiniz daha iyi bir görünüme sahip olur.

Kolajen Ciltte Ne İşe Yarar?

Kolajen miktarı, yaşlanma ile birlikte azalmaya başlar. Belirli bir yaştan sonra kolajen takviyesi kullanılmazsa ciltte sarkma, kırışıklık ve matlık oluşur. Bu problemler yaşlanma belirtileridir.

Belirtilerin oluşması, zamana, strese, uykusuzluğa ve kötü beslenme gibi durumlar sonucu oluşabilir. Sonuç olarak cilt daha yaşlı görünür ve güçsüzleşir. Bu durumun oluşmasını engellemek için kaybedilen kolajenin vücuda geri kazandırılması gerekir.

Kolajen takviyesi olarak COLLAGENIN ürünlerini kullanabileceğiniz gibi bunun yanında kolajen bazlı ürünler de kullanabilirsiniz.

Kolajenin Varlığı Vücuda Esneklik Kazandırır

Yaşlanma, psikolojik nedenler ve çevresel faktörler gibi etkenler vücudun ürettiği kolajen miktarını azaltır. Bu azalma sonucu cilt genç görünümünü ve esnekliğini kaybeder. Cildin esnekliğini kaybetmesi sonucu kırışmalar olur ve yaşlılık belirtileri meydana gelir.

Kolajenin azalması ile sarkmalar da meydana gelir. Bunun için cildinize uygun bir kolajen destekli ürün kullanabilirsiniz. Bu sayede oluşabilecek yaşlılık belirtilerinden kurtulabilirsiniz.

Kolajenin vücuttaki seviyesinin artması ile cildiniz esneklik kazanır ve kırışıklıklar önlenebilir. Kolajen destekli kremler bu konuda yardımcınız olabilir. Bu kremler sayesinde cildiniz pürüzsüz görünüme sahip olur.

Kolajenin desteğinin alınması ile cilt hücreleriniz onarılır ve canlanır. Daha parlak, canlı ve yaşlanma belirtilerinin olmadığı bir cilde sahip olmak için kolajen desteği önemlidir.

Kolajenin Varlığı Cilt Dokusunu Sıkılaştırır

Cilt dokusu sıkılaşınca kırışıklıklar engellenir. 30 yaşından sonra göz çevresi ve yüzün bazı kısımlarında kırışıklıklar oluşur. Çünkü vücudun kendini yenilemesi için gereken kolajenin miktarında azalma meydana gelir.

Kolajenin vücuttaki varlığını artırmak için COLLAGENIN destekleyici ürünlerimizden kullanabilirsiniz. Bu sayede sarkmaları ve kırışıklıkları önleyebilirsiniz.

Kolajenin Varlığı Yaralara İyi Gelir

Vücudunuzda oluşan yaraların sebebi kurulumlar ve kurulumlar sonucu oluşan durumlar olabilir. Küçük yaralar oluşabilir. Kuruyan ciltte çatlaklar da oluşur.

Bunun için destekleyici COLLAGENIN ürünlerimizden kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece olumsuz sonuçları önleyebilirsiniz. Cildiniz her zaman sıkı ve parlak bir görünüme sahip olur. Ayrıca sürekli kendini onaramaya devam eder.

Kolajenin Varlığı Renk Eşitsizliklerini Giderir

Gün boyunca yorgunluk, stres, uykusuzluk gibi etkenler renk eşitsizliklerine sebep olabilir. Bunların yanında yaşın ilerlemesi ile ciltte oluşan değişikliklerden dolayı şikayetçi olan pek çok insan bulunmaktadır.

Cilt eşitsizlikleri sonucu vücudun farklı bölgeleri farklı renklerde görünür. Bu durum da görüntü olarak memnuniyetsizliğe sebep olur. COLLAGENIN ürünleri sayesinde cildinizin her kısmı aynı renge sahip olur.

Bu sayede daha canlı ve eşit renklerde bir cilde sahip olursunuz.

Kolajenin Varlığı Vücutta Oluşan Yaşlılık Lekelerini Önler

40 yaşlarından sonra vücudumuzun yüz ve boyun bölgesinde küçük lekeler oluşmaya başlar. Bu lekeler küçük ve kahverengi tonlarındadır. Bu lekelerin oluşumunu engellemek için belirli bir yaştan sonra kolajen takviyesi kullanılmalıdır.

Kolajen takviyesi sayesinde estetik müdahalede bulunmaya gerek kalmaz ve böylece daha güzel bir cilde sahip olursunuz. Kullanacağınız takviye sayesinde lekeler de artık görülmemeye başlar.

COLLAGENIN ürünlerimiz kolajen, vitamin c ve  karamürver içeren toz yapıda olan bir takviye edici gıdadır. İçerisinde sığır kolajen peptitleri, kara mürver ve c vitamini bulunmaktadır. Dozajını  aşamadan ve damak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

Leave a comment