SSS

Kolajen Nedir

Kolajen tüm vücudumuz için yapısal ve işlevsel yönden gerekli olan bir proteindir. Bağ dokusunu güçlendirir ve vücut bütünlüğünü korur. Yani kolajen olmazsa vücut parçalarımızın bir arada kalması mümkün olmaz.

Vücudumuzdaki bağ dokunun yaklaşık olarak %80’lik kısmını kolajenden oluşmaktadır. Genel olarak cilt sağlığı konusunda bahsi geçen kolajenin varlığı ile cilde esneklik , sağlamlık ve güç verir. Ayrıca cilt yapısını oluşturan bir ağ görevi görür.

Kolajen hakkında merak ettiğiniz daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

Kolajenin Faydaları

•Cilt sağlığının iyileşmesine yardımcı olur.

• Eklem ağrılarının hafifletilmesine yardımcı olur.

• Yaşa bağlı kas kütlesi kaybı olan kişilerde kas büyümesine ve gücünün artmasına yardımcı olur.

• Beyin, kalp ve bağırsak sağlığının gelişmesine, kilonun kontrol edilmesine, saç ve tırnakların sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

• Osteoporoz gibi kemik bozuklukları riskini azaltmaya yardımcı olur.

• Ateroskleroz gibi kalp rahatsızlıkları ile ilişkili risk faktörlerini azaltmaya yardımcı olur.

Collagenin Kolajen İlaç Mıdır?

Kolajen içeren ürünler “gıda takviyesi” statüsünde yer almaktadır ve Tarım Bakanlığı tarafından yetişkin kullanımı için onaylıdır. Bu nedenle genç yaşlarda kullanımında bir sakınca bulunmamaktadır. 25 yaştan itibaren vücudumuzdaki kollajenin artan bir oranda azaldığı düşünüldüğünde bu yaşlarda uygun dozlarda kullanılmaya başlanabilir. Ayrıca araştırmalar, 40 yaşına kadar vücudun kollajen üretme yeteneğinin %25; 60 yaşındayken ise %50’nin üzerinde azaldığını göstermektedir. Bu yaşlardan önce kollajen kullanımı kırışıklık oluşumunu başlamadan engellemeye yardımcı olacaktır.

Vicudumuzda Doğal Olarak Bulunan Kolajen Neden Azalır?

Kollajen insan vücudunda doğal olarak bulunur, yaş ilerledikçe vücuttaki kollajen miktarı azalır. Kollajen azalmasının tek nedeni yaş almak değildir. Modern yaşam tarzı, yüksek şeker tüketimi, yüksek oranda güneşe maruz kalma, sigara içmek, günlük alınması gereken C vitaminine dikkat etmeme, cilt bakımı ihmali, kirli hava etkileri, çok yoğun spor aktivitesi, uyku düzensizliği de vücudumuzun kollajen depolarını tüketir.

Hamile veya Emziren Kadınlar Collagenin Kolajen kullanabilir mi?

Hamilelikte ve emzirme dönemindeki kullanım için konuya dair bir araştırma bulunmadığından dolayı tavsiye etmemekle birlikte Doktorunuza danışınız

Kolajen Kullanımı, Kadın Yada Erkeklerde Farklı Mıdır?

Kadın ve erkek kullanımında fark yoktur. Erkeklere özel olarak geliştirilen kollajen takviyelerinde, fiziksel performansı destekleyecek vitamin ve minerallerin bulunur.

Menopoz Döneminde Kolajen Kaybı Daha Fazla Mı Olur?

Evet, menopoz döneminde yıllık kollajen kaybı % 2-3 civarına ulaşmakta, hatta ilk 4-5 yılda bu kayıp % 5’leri bile bulabilmektedir.

Collagenin Toz Kolajenin Yan Etkiler Var Mıdır?

“COLLAGENIN’’ bilinen bir yan etkisi yoktur. Mide rahatsızlığı olanlar gece yatmadan 4 saat önce tüketmelidir. Kullanıma yönelik tüm endişeleriniz için doktorunuza danışınız.

Collagenin Toz Kolajeni Ne Zaman Tüketmeliyim

Kollajen kullanımı uykudan hemen önce olmalıdır. Uyku sırasında cilt yenilenme sürecinde olduğundan etkisi daha fazla olacaktır. Fakat gün içerisinde de kullanıma uygundur.

Collagenin Kolajen Kilo Aldırır mı?

’COLLAGENIN’’ içerisinde ilave şeker bulunmamaktadır. Yapılan çalışmalarda da kilo aldırıcı bir etki görülmemiştir.

Collagenin Toz Kolajeni Birkaç Gün İçmeyi Utursam Devam Edebilir Miyim?

Elbette, ürününden maksimum fayda sağlamak için günlük olarak düzenli kullanılmalıdır. Unuttuğunuz takdirde ürüne kaldığınız günden itibaren güvenle devam edebilirsiniz.

Collagenin İçerisindeki Kolajen Nereden Elde Edilmektedir

Helal sertifikasına sahip, %100 sığır kollajeni ile üretilir.

Collagenin Kolajeni Şeker Hastaları Kullanabilir Mi?

‘’COLLAGENIN’’ kollajen şeker içermediği için şeker hastaları kullanabilir